سابقه فعالیت بازرگانی و تجاری مدیران و سهامدارن M.P.S به نیمه دوم دهه ۱۳۷۰ بازمیگردد؛ برخی سهامدارن و شرکاء فعلی شرکت، فعالیت خود را در سال ۱۳۷۵ ضمن طی مراحل و تشریفات قانونی به سرمایه گذاری در امور معادن پرداختند؛ در همین مقطع بحث صادرات محصولات معدنی به کشورهای حوزه خلیج فارس که بواسطه احاطه آبهای سرزمین فاقد معادن هستند؛ در دستور کار قرار گرفت. از دیگر امور بازرگانی مورد توجه سرمایه گذاری در صنعت ساختمان و احداث پروژه های مختلف طی سالهای دهه 1380 بود. شرکاء و مدیران فعلی شرکت در قالب گروه و یا دفاتر بازرگانی از طریق سرمایه گذاری و یا مشارکتهای مدنی و یا طرق دیگر، برخی ملزومات مصرفی در این صنعت را از کشورهای تولید کننده خریداری می نمودند.

در ابتدای سال ۱۳۹۰ با تأسیس دفتر بازرگانی و فروشگاه عرضه تلفن های همراه؛ کامپیوترهای متنوع و قطعات الکترونیکی در خیابان جردن تهران فعالیت خود را در این بخش توسعه دادند و برای تأمین و عرضه محصولات خود از برخی کشورها نظیر مالزی و امارات از طرق مشارکت با بازرگانان این حوزه مبادرت به واردات می نمودند.
مجموعه بالا سرانجام در سال ۱۳۹۲ پس از تجدیدنظر، بررسی و مطالعات میدانی و توجه به شرایط خاص حاکم بر عرصه اقتصادی ؛ ورود سازمان یافته در حوزه تجارت خارجی و پاره ای مشارکتها و سرمایه گزاریهای  بازرگانی و لحاظ دیدگاه اصول مهم حاکمیت شرکتی را مد نظر قرار داده و در این راستا حوزه های متعددی را مورد مطالعه قرار، که در بخش نخست  از این مطالعات دپارتمان نوشت افزار و لوازم التحریر و مصنوعات مرتبط، ( با توجه در بازار هدف و فراگیری مصرف ) مورد توجه قرار گرفت که این رویکرد با هدف ارائه محصولات با تکنیک بالا و شایسته مصرف ایرانیان، اجرائی گردید به شکلی که در مقطع فعلی با بسیاری از کمپانیهای بزرگ تولید محصولات لوازم التحریر که در زمره برندهای بین المللی هستند نظیر PLATINUM و AOTO ( یدیم ) ؛LABAN   ( لابان ) در قالب نمایندگی در حوزه سرزمین ایران فعالیت و محصولات آنها را وارد و عرضه می نماید؛ ویژگی مهم این محصولات؛ تکنیک بالا، فن آوری خوب، ماندگاری و کیفیت آنها است که در مقایسه با محصولات مشابه چینی، دارای مزایای رقابتی بی شمار و به نوعی کالای خاص محسوب می شود .
همچنین، برند SALVADOR ( سالوادور ) که تحت اشراف و مالکیت M.P.S تولید می گردد از دیگر برندهای عرضه شده این شرکت است و مطالعه و تحقیق بازار، در خصوص تأسیس دپارتمانهای دیگر تجارت خارجی نیز هم اکنون فعال و ادامه دارد.


برندها و علائم تجاری :


به استثناء برندهای وارداتی که این شرکت نمایندگی آنها را در دپارتمان نوشت افزار، اخذ نموده و در22 استان  کالاها و محصولات وارداتی خود را عرضه می نماید ؛ شرکت متین پارس شفق، لوگو و علامت تجاری M.P.S  را تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران ثبت که به عنوان لوگوی رسمی این شرکت می باشد و به این علامت در مبادلات تجاری خارجی و داخلی خود شناخته میشود .


تندیس ها و گواهینامه های رسمی :


این شرکت با ابتناء  بر اصول حاکمیت شرکتی  و رویکرد کلان نگری در تبدیل شدن به بنگاه اقتصادی فعال ضمن حضور در همایش ها و سمینارهای مهم داخلی و برخی نمایشگاههای بین المللی ایده های نوین تجاری خود را مطرح که این مهم با توجه به عملکرد M.P.S  مورد ممیزی هیأت داوران مجامع تشکیل دهنده قرار که به همین جهت،تندیس های طلائی و گواهینامه های زیر به M.P.S   اهداء گردیده است .
1-    تقدیر از مدیران برتر تجاری و بازرگانی
2-    نشان 5 ستاره؛ شرکت های برتر
3-    گواهینامه های رسمی حاکی از موفقیت و رعایت استانداردهای تجاری
4-    گواهینامه های رسمی عضویت فعال درNGO  های داخلی
5-    گواهینامه رسمی انجمن توسعه و بهبود کیفیت صنایع ایران
6-    گواهینامه رسمی دوره آموزشی رضایتمندی مشتری
7-    گواهینامه رسمی دوره آموزشی مدیریت عمومی
8-    گواهینامه رسمی دوره آموزشی مدیریت راهبردی بازرگانی
9-    عضویت در اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی تهران
10-    عضویت در انجمن علمی و بازرگانی ایران
کلان نگری در توسعه و اصول حاکمیت شرکتی : ( هلدینگ M.P.S  ایران )

شرکتM.P.S  با رویکرد توسعه فعالیت های تجاری خود؛ طراحی و تأسیس شرکتهای؛ تولیدی و معدنی دیگری در راستای توسعه تجارت و بازرگانی، مد نظر و به این جهت دو شرکت مهم زیر تأسیس و فعال گردیدند.
الف : شرکت کشت و صنعت متین پارس رویشwww.mpsrouyesh.com
ب : شرکت تولیدی معدنی متین پارس مایاwww.mpsmaya.com
شرکت ( الف ) :  با تأسیس مزرعه مکانیزه و توسعه یافته تولید و پرورش شترمرغ در 120 کیلومتری تهران، به دنبال ایفاء نقش و سهم جدی در زنجیره تولید مواد غذائی و صنایع مربوط در کشاورزی است .
شرکت ( ب ) :  با رعایت تمام سازکارهای قانونی؛ اخذ مجوز از آب منطقه ای آمل و مازندارن؛ اخذ پروانه تأسیس و سایر اقدامات لازم درصدد احداث کارخانه تولید آب معدنی در منطقه پلور می باشد که اینک در مرحله قبل از بهره برداری قرار دارد.
و مطالعه و تحقیق بازار، در خصوص تأسیس دپارتمانهای دیگر تجارت خارجی نیز هم اکنون فعال و ادامه دارد. شرکت متین پارس شفق (M.P.S  ) سهامدار اصلی هر دو شرکت یاد شده می باشد. مجموعه هلدینگ M.P.S  دارای شعب فرعی و مجوعه ستادی و اداری در ساختار مرکزی می باشدکه بر اساس نمودار درون سازمانی در 4 ساختمان در شهر تهران متمرکز می باشد.
هر شرکت از جهت حقوقی دارای مکانیزم؛ ساختار و مدیران مستقل است که مدیران اصلی آنها « از طریق مدیریت گروه شرکتهای متین پارس » انتخاب، و  M.P.Sسیاست گزاری شرکتها را بر عهده داشته و هر شرکت بر مبنای سند راهبردی خویش فعال و در برابر صاحبان سهام و ذینفعان پاسخگو می باشد .
هلدینگ M.P.S  مجهز به سیستم ها و تازه های نوین نرم افزاری در حوزه های مالی، اداری و فروش میباشد و همچنین اعمال وظائف تعریف شده در سازمان بر اساس نمودار اداری مصوب؛ از طریق نماد ذیل؛  زیر اجرائی می گردد.
1-    هیأت مدیره هلدینگ و شرکتها
2-    کمیته ها و شوراهای سیاست گذاری و نظارتی
3-    مدیران عامل ، میانی و مسئولین شعب
4-    کارشناسان ارشد اداری؛ حقوقی و مالی
5-    کارکنان و کارشناسان ستادی
6-    سازمان فروش M.P.S
هلدینگ M.P.S  دارای وب سایتهای مدیریت شده و آنلاین و حوزه کارشناسی اطلاعات اقتصادی و به میزان لازم تجهیزات و ماشین آلات ادرای و ستادی می باشد .

تماس با ما

تلفن:  77735233 (9821+)
فکس : 77735259 (9821+)
ایمیل: info@mpshafagh.com
سایت: www.mpshafagh.com

ایران ، تهران ،فلکه دوم تهرانپارس،
ابتدای خیابان فرجام ، بعد از بانک ایران زمین
ساختمان هیراد ، پلاک ۴۳ ، طبقه اول
شرکت متین پارس شفق